شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00
جمعه بسته است

09171114809 - 38385535 - 38385508

موبایل : 09173877339
شیراز - خیابان زرهی - خیابان باغ حوض - میدان باغ حوض-ساختمان اورانوسB

شیرآلات کم مصرف شودر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

شیرآلات کم مصرف، از رویا تا واقعیت

این روزها به سبب افزایش اهمیت آب و مصرف درست آن تمامی تجهیزات مربوط به آب در خانه، فضاهای عمومی، کارخانه و محل کار و ... باید به خوبی بررسی شوند و تا حد ممکن از تجهیزاتی استفاده شود که به صرفه جویی و مصرف درست آب کمک کند تا سهم ما از هدر رفتن حتی قطره‌ای آب به حداقل برسد.

روشن است در هنگام انتخاب و خرید هر محصولی فاکتورهای متفاوتی باید درنظر گرفته شود. خرید شیرآلات نیز از این قائده مستثنی نیست و موارد مختلفی در هنگام انتخاب این محصول مهم است. علاوه بر زیبایی و توجه به ظاهر محصولی همچون شیرآلات بهداشتی، کم مصرف بودن آنها نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است.

اما باید ببینیم آیا شیرآلات کم مصرف واقعیت است یا فقط در حد یک شعار باقی مانده است.

شیرآلات اهرمی

یکی از انواع شیرآلات بهداشتی که می‌تواند تا 50 درصد باعث کاهش مصرف آب شود، شیرآلات اهرمی هستند. شیرآلات قدیمی که دارای دو دستگیره برای آب سرد و گرم هستند و تنظیم آب با چرخاندن شیرآب انجام می‌شود، می‌توانند دلیل هدر رفتن مقداری آب باشند. اما شیرآلات اهرمی هم باز و بسته کردن شیرآب را سریع و آسان کرده‌اند و هم در هنگام تنظیم آب سرد وگرم سریع و بهتر عمل می‌کنند.
بهتر است زمان شستن دست، ظروف و ... با صابون و مایع، آب بسته باشد و فقط برای آب کشی شیر آب را باز کرد این کار به وسیله شیرآلات اهرمی راحت‌تر انجام می‌شود.

شیرآلات هوشمند

یکی از بهترین انواع شیرآلات کم مصرف ، شیرآلات چشمی و هوشمند هستند. درصد هدر رفتن آب در این شیرآلات به شدت کم است و دقیقا فقط زمانی که به آب احتیاج دارید شیرآب باز می‌شود. این شیرآلات برای محیط‌های عمومی کاربرد ویژه‌ای دارند، زیرا در این محیط‌ها ممکن است شیر آب اهرمی یا کلاسیک باز بماند اما همچین اتفاقی برای شیر چشمی ممکن نیست. از طرفی دیگر حفظ نظافت این نوع شیرآلات راحت‌تر است و از این نظر نیز دارای برتری می‌باشند.

 

سردوش کم مصرف

استحمام را می‌توان یکی از مواردی دانست که در طی آن ممکن است آب زیادی هدر برود. البته میزان مصرف یا هدر رفتن آب هنگام استحمام به مدت زمان استحمام، تعداد دفعات حمام رفتن افراد و ... مربوط است. اما آنچه مهم است میزان آبی است که از سردوش خارج شده و ممکن است به هدر برود. یکی از راهکارهای مناسب، استفاده از سردوش‌های کم مصرف است. انواع شیرآلات بهداشتی حمام که سردوش کم مصرف دارند باعث خروج آب کمتر از سردوش می‌شوند. در این مدل با ترکیب آب و هوا فشار آب ثابت می‌ماند اما آب کمتری مصرف می شود. این نوع سردوش‌ها می‌توانند مصرف آب را تا حدود 10 لیتر در دقیقه کاهش دهد که میزان قابل توجهی است.

فلاش تانک‌های پرمصرف

فلاش تانک‌ها را می‌توان یکی از تجهیزات بهداشتی پرمصرف سرویس بهداشتی دانست. در هر بار استفاده از فلاش تانک‌ها حجم زیادی آب مصرف شده و حتی در بسیاری موارد به این میزان آب احتیاج نیست و عملا آب زیادی هدر می‌رود.

فلاش تانک‌های دو زمانه یک راه حل مناسب برای این مشکل هستند که به وسیله آنها می‌توانید میزان آب خروجی از فلاش تانک را کنترل کنید.

برای کاهش مصرف آب در شیرآلات قدیمی چه کاری می‌توان انجام داد؟

اگر شما صاحب یکی از انواع شیرآلات بهداشتی قدیمی هستید و درحال حاضر قصد تعویض آنها را ندارید، اما دغدغه‌ی کاهش مصرف آب دارید باید از راهکارهای مختلفی برای صرفه جویی در مصرف آب استفاده کنید. یکی از این راهکارها قطعات و تجهیزات کمکی هستند. اگر شیرآلات خانه شما دارای سرشیر مناسب نیست با خرید یک قطعه و اضافه کردن آن به شیرآلات می توانید فشار آب بیشتر را همزمان با مصرف آب کمتر داشته باشید و حداقل مصرف آب را نصف کنید.

اگر فلاش تانکی که استفاده می‌کنید از انواع قدیمی است و در هر بار استفاده حجم آب زیادی مصرف می‌شود می‌توانید به روش‌های مختلف میزان این آب را کاهش دهید. برای مثال می‌توانید یک یا دو بطری آب را در داخل فلاش تانک قرار دهید تا مخزن فلاش تانک کمتر پر شده و آب کمتری مصرف شود.

 

 

logobarsam-bl.jpg

نمایندگی رسمی گروه صنایع گیتی پسند در شیراز, دفتر فروش برسام سازه - کبیریان
, نمایندگی شیرآلات شودر در شیراز , نمایندگی نیوپایپ 5 لایه در شیراز , نمایندگی لوله سبز آذین لوله در شیراز , نمایندگی سپهر فوم در شیراز , نمایندگی پوشفیت نیوفلکس در شیراز , نمایندگی لوله های پلی اتلین در شیراز , دفتر فروش برسام سازه - کبیریان

 شعبه 1 : زرهی - باغ حوض - میدان باغ حوض - اورانوس 
071-38385535 - 09171114809
info@barsamsazeh.ir

نمایندگی شیرآلات شودر شیراز

طراحی و بهینه سازی شده توسط: گروه طراحان وب فـارا

جستجو